Parafia Świętego Józefa Katowice - Załęże

Informacje parafialne

Msze Święte:
- w niedziele i święta:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00,
15.30*, 18.00
- w dni powszednie:
7.00, 8.00,  18.00

16.30* (sobota, jęz. niem.)
*
z wyjątkiem lipca
i sierpnia

Kancelaria jest czynna:
poniedziałek, wtorek,
środa, piątek
w godzinach
9.00 - 12.00
15.00 - 17.00

w lipcu i sierpniu:
poniedziałek, czwartek: 9.00-11.00

wtorek, piątek: 9.00-11.00
16.00-17.00


UWAGA !!!
Strona Parafii Św. Józefa, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat

Przygotowanie do Wielkiego Tygodnia

Pant014Przygotowanie do Wielkiego Tygodnia
    Każdy z nas pragnie się jak najlepiej przygotować do przeżywania Triduum Paschalnego. W naszej parafii w czasie rekolekcji dla uczniów szkół podstawowych nr 20 i 22 animatorki Dzieci Maryi przedstawiły pantomimę nawiązującą do przypowieści o synu marnotrawnym. Dzieci były zachwycone tym przedstawieniem.
    Natomiast w sobotni wieczór przed Niedzielą Palmową ministranci i Dzieci Maryi wystawiły Misterium Wielkopostne. Dla każdego było to wyjątkowe przeżycie.
    W Niedzielę Palmową oczywiście święci się palmy, jest procesja i słuchamy opisu Męki Pańskiej. Kolejny już raz Dzieci Maryi przebrały się za niewiasty jerozolimskie i witały Jezusa wkraczającego do świętego miasta. Jezusa zagrał nasz ministrant.
Teraz już tylko pozostało przeżycie Triduum Paschalnego i radości ze zmartwychwstania Jezusa. 

ZDJĘCIA 

Pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu, Św Lipki i Niepokalanowa

Lipka

Pielgrzymka do Grecji

UWAGA TEGO JESZCZE W NASZEJ PARAFII NIE BYŁO!!!

Grecja1

PIELGRZYMKA DO GRECJI

07 - 17.09.2015

 

 

 

 

1 Dzień 07.09
Wyjazd z Polski, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii, obiadokolacja i nocleg na terenie Serbii Hotel Stari Krovovi http://www.hotel-starikrovovi.com

2 Dzień 08.09

Przyjazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Thessalonik. Hotel Kornilios Palace http://www.korniliospalace.gr

3 Dzień 09.09Grecja2

Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, nastepnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie). W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię.  Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła, przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta:  Biała Wieża, Kościół św. Dimitrosa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 4 Dzień 10.09  

Po śniadaniu przejazd do Kalampaki. Po drodze  masyw Olimpu – punkt widokowy 940 m n.p.m skąd doskonale widać najwyższy szczyt Grecji Mytikas (2917 m n.p.m). Następnie postój ń sercu Doliny Tembi i zejście do groty Św. Paraskiewy – patronki osób niewidomych. Dla chętnych możliwość zaczerpnięcia wody z cudownego źródła. Przejazd do Kalambaki na zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wplny, nocleg.

Hotel Famissi  http://www.hotelkostafamissi.com/
Grecja3

5 Dzień 11.09 
Po śniadaniu  zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: meskim oraz zenskim. Zwiezdzimy wnetrza cerkwii z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzet gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, recznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichow ascetow mieszkajacych pomiedzy skalami. Nastepnie przejazd w okolice Aten.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
W centrum Aten 
Golden City http://www.goldencity.gr/

6 Dzień 12.09
Po śniadaniu przejazd do stolicy i zwiedzanie najwazniejszych zabytkow Aten. Potege miasta poznamy zwiedzajac m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agore Grecka, Forum Romanum, Swiatynie Zeusa Olimpijskiego, Aeropag. Podczas objazdu miasta bedziemy mogli podziwiac teatralna zmiane warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczna zabudowe starowki. Przejazd w okolice Argolidy, obiadokolacja, nocleg.
Hotele w Tolo: Hotel Flisvos  http://www.flisvoshotel.gr/flisvos.php Grecja4

7 Dzień 13.09

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argolidy, postoj nad Kanalem Korynckim (fenomen stworzony przez czlowieka), zwiedzanie Koryntu ze swiatynia Apollina i bema z ktorej do Koryntian przemawial Sw. Pawel, nastepnie przejazd do Myken i zwiedzanie cytadeli mykenskiej i grobu Agamemnona. Nasze zwiedzanie zakonczymy wizyta w antycznym teatrze w Epidavros. Poznym popoludniem powrot do hotelu nad morzem.  

8 Dzień 14.09
Po śniadaniu przejazd w strone polnocy. Postoj przy pomniku Leonidasa, upamietniajacy wojne Spartan z Persami w 480 r.p.n.e. Przejazd na zakwaterowanie na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. Hotel El Greco http://hotelelgreco.com.gr/index.php/8-ksenodoxeio/55-times.html#16-7-%CE%AD%CF%89%CF%82-18-8

Grecja 5 9 Dzień 15.09
Dzień wolny na kapiele morskie, zakupy etc. Śniadanie i obiadokolacja 

10 Dzień 16.09
Po śniadaniu przejazd w strone Macedonii, Serbii. Zakwaterowanie na terenie Serbii, obiadokolacja, nocleg.
Hotel Stari Krovovi http://www.hotel-starikrovovi.com lub tej samej kategorii.

11 Dzień 17.09

Śniadanie, wyjazd i całodniowy przejazd do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA :

  • 2 noclegi w okolicach Thessalonik
  • 1 nocleg w Kalambace
  • 1 nocleg w Atenach lub okolicach Aten
  • 2 noclegi w okolicach Argolidy
  • 2 noclegi na Riwierze Olimpijskiej
  • 2 noclegi na terenie Serbii

10 sniadan

 • 10 obiadokolacji
 • CENA : 2000 ZŁ + 100 EURO  

Cena nie zawiera:

 • Napoi do kolacji innych niz woda
 • Innych uslug niz w/w

 

Pielgrzymka parafialna do DĘBOWCA I DUKLI

Dębowiec piel

Strona 1 z 8