Parafia Świętego Józefa Katowice - Załęże

Informacje parafialne

Msze Święte:
- w niedziele i święta:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00,
15.30*, 18.00
- w dni powszednie:
7.00, 8.00,  18.00

16.30* (sobota, jęz. niem.)
*
z wyjątkiem lipca
i sierpnia

Kancelaria jest czynna:
poniedziałek, wtorek,
środa, piątek
w godzinach
9.00 - 12.00
15.00 - 17.00

w lipcu i sierpniu:
poniedziałek, czwartek: 9.00-11.00

wtorek, piątek: 9.00-11.00
16.00-17.00


UWAGA !!!
Strona Parafii Św. Józefa, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat

AKTUALIZACJA

 

UWAGA !

 

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ PARAFIALNĄ

www.zaleze.archidiecezja.katowice.pl


 

Pielgrzymka parafialna do DĘBOWCA I DUKLI

Debowiec 007W dniach 06 - 07 czerwca 2015 r. odbyła się pielgrzymka po ziemi tarnowskiej i podkarpackiej. Modliliśmy się w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w sanktuarium MB Tuchowskiej w Tuchowie, w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, w sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu, w sanktuarium św. Jana z Dukli w Dukli, w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Na zakończenie udaliśmy się do Iwonicza Zdroju, aby napić się wód zdrojowych i umocnieni na duchu i ciele wróciliśmy do Katowic. ZDJĘCIA

Pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu, Św Lipki i Niepokalanowa

Pielgrzymka na Warmię i MazuryGietrz 095

Pod osłoną nocy z piątku na sobotę z 15 na 16 maja autobus pełen naszych parafian ruszył w stronę Warmii i Mazur gdzie czekała na nas Matka Boska Gietrzwałdzka. Jednak nim dotarliśmy do Gietrzwałdu wczesnym rankiem stanęliśmy pod murami Malborka. Wspaniały zamek i opowiadanie pani przewodnik przeniósł nas w czasy rycerzy w białych płaszczach z czarnymi krzyżami. Po ponad trzech godzinach zwiedzania, nieziemsko zmęczeni lecz zadowoleni wyruszyliśmy do Gietrzwałdu, gdzie wieczorem wysłuchaliśmy jeszcze opowiadania o objawieniach Matki Bożej i uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim przed cudownym obrazem Królowej Pokoju.

Niedzielną Mszę przeżyliśmy w Świętej Lipce urzeczeni pięknem koncertu organowego i miejsca. Tegoż dnia zwiedziliśmy także zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku, a na koniec stanęliśmy w miejscu internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stoczku Klasztornym. Kiedy wysiedliśmy z autobusu stało się jasne dlaczego akurat to miejsce stało się więzieniem ks. Kardynała. Do dziś droga wiedzie przez las, a sam stoczek to zaledwie kilkanaście domów i klasztor. A więc odosobnienie całkowite, a przecież o to chodziło ówczesnym władzom gdy internowały Prymasa. 

                Ostatni dzień naszej pielgrzymki znów rozpoczął się powrotem do historii... Na polach Grunwaldu silny wiatr historii przywołał obrazy z przed ponad sześciu wieków. Niektórzy nawet próbowali małych potyczek na drewniane miecze co zostało utrwalone fotograficznie wzbudzając niemałą sensację.  Wreszcie w ostatnim już etapie naszej pielgrzymki zawinęliśmy do trzeciego sanktuarium Maryjnego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Niepokalanowie, gdzie w kaplicy ojca Maksymiliana Kolbe uczestniczyliśmy w ostatniej wspólnej Mszy Świętej.  Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów z planami na następne pielgrzymki.

ZDJĘCIA

 

Boże Ciało

BoC15 096W miniony czwartek przeżywaliśmy w całym Kościele Katolickim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną także uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z obchodów tej uroczystości  w naszej parafii.

ZDJĘCIA

Strona 1 z 11