Parafia Świętego Józefa Katowice - Załęże

Informacje parafialne

Msze Święte:
- w niedziele i święta:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00,
15.30*, 18.00
- w dni powszednie:
7.00, 8.00,  18.00

16.30* (sobota, jęz. niem.)
*
z wyjątkiem lipca
i sierpnia

Kancelaria jest czynna:
poniedziałek, wtorek,
środa, piątek
w godzinach
9.00 - 12.00
15.00 - 17.00

w lipcu i sierpniu:
poniedziałek, czwartek: 9.00-11.00

wtorek, piątek: 9.00-11.00
16.00-17.00


UWAGA !!!
Strona Parafii Św. Józefa, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat

Pielgrzymka do Zakopanego

SAM_0015

W czwartek, 21 sierpnia 2014 r. we wczesnych godzinach porannych spod kościoła wyruszył autokar z parafianami na pielgrzymkę do Zakopanego - Szlakiem świętego Jana Pawła II. Modliliśmy się w Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu, w kościele MB Częstochowskiej na Bachledówce, w kościele Matki Bożej Niepokalanej, objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, w kaplicy NSPJ na Jaszczurówce, w kościele św. Rodziny na Krupówkach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Oczywiście był także wolny czas na spacer po Krupówkach i spoglądanie na Giewont.

ZDJĘCIA 

Koszulki z Tyńca

keepc1

Z wydawnictwa Benedyktów Tynieckich dotarła do parafii oferta bardzo ciekawych koszulek. Idealne na wakacje... 

 

Koszulki z hasłem "Keep calm and ora et labora" (Zachowaj spokój, módl się i pracuj), inspirowanym słynną regułą św. Benedykta to nowy pomysł ewangelizacyjny Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC.

„Nie każdy słyszał o św. Benedykcie, a tym bardziej o benedyktynach, a widząc tego typu gadżet z napisem „ora et labora”, domyślam się, że z ciekawości zajrzy do Wikipedii i poczyta nieco, skąd takie hasło, co ono oznacza i jaka jest jego historia” - twierdzi Joachim Zelek OSB. Benedyktyn, bazując na popularnym, brytyjskim plakacie z okresu II wojny światowej, zaprojektował dwie wersje koszulek – czarną i białą. Koszulki można kupić w internetowym sklepie benedyktynów z Tyńca.

Pomysł koszulek z nowoczesnym designem jest powiązany z fanpage’em, który nie tak dawno został założony, a który składa się na większą całość tworzącego się projektu o nazwie FILOKALIA. „Naszym celem jest promocja myśli Ojców Pustyni, a co by nie powiedzieć, św. Benedykt i jego „Ora et Labora” jak najbardziej wpisuje się w nurt duchowości pustynnej” - czytamy na stronach wydawnictwa TYNIEC.

Czy powstaną kolejne koszulki z serii? „Póki co chcemy zobaczyć, jak obecna wersja zostanie przyjęta. W przypadku dużego zainteresowania, grafiki z fanpage’u o Ojcach Pustyni będzie można zakupić w formie koszulek” - mówi Joachim Zelek OSB.

Pomysł opiera się na połączeniu słynnej, benedyktyńskiej sentencji "Ora et labora" z hasłem „Keep Calm and Carry On” (Zachowaj spokój i rób swoje) widniejącym na brytyjskim plakacie propagandowym z czasów II wojny światowej. Hasło jest tam wypisane białymi literami na czerwonym tle, nad którym widnieje biała korona (symbol króla Jerzego VI).

Plakaty nigdy nie zostały użyte – ich dystrybucję planowano w ostateczności, np. w obliczu niemieckiej inwazji na wyspy. W 2000 roku jeden egzemplarz został przypadkowo odkryty przez właściciela antykwariatu w Alnwick, w północno-wschodniej Anglii. Wkrótce plakat zdobył dużą popularność i rozpoczęto jego reprodukcję dla celów komercyjnych.

 


 

 

 

keepc2keepc3

Ognisko grup parafialnych

Ognisko 0003Tradycyjnie wzorem lat ubiegłych wszystkie grupy parafialne przeżywały swój dzień wspólnoty. Po mszy świętej wieczornej 24 czerwca na ogrodzie parafialnym odbyło się ognisko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 ZDJĘCIA

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa Ks. Basisty

KsBasista 03960 lat temu ks. Prałat Władysław Basista przyjął święcenia kapłańskie. W niedzielę 29 czerwca w parafii przeżywaliśmy piękny jubileusz ks. Prałata. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości.

ZDJĘCIA 

Pielgrzymka Częstochowa, Gidle, Święta Anna, Leśniów

 Gidle
W sobotę, 21 czerwca parafianie z Załęża udali się na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Częstochowie, Gidlach Świętej Annie i Leśniowie.

Boże Ciało

BozeCW uroczystość Bożego Ciała pogoda dopisała jak mało kiedy. Tłumnie więc parafianie św. Józefa wyruszyli na procesję do czterech ołtarzy. 

Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć TUTAJ

Urodziny Księdza Marka

Urodziny16 Czerwca swoje urodziny obchodził ks. Marek Wachowiak. A oto zdjęcia z tej pięknej uroczystości.

ZDJĘCIA 

Strona 1 z 3